Market state change, zegt de computer

Patrick Molenaars was klaar met de HAVO en op zoek naar een baan. Zijn vader werkte in de verffabriek, zijn moeder was huisvrouw, hij wist niet wat hij moest. Bij de beurs zochten ze optiehandelaren. Patrick, 22, werd aangenomen. Voor hij het wist, kon hij alles kopen wat hij wilde.

Dat is nu twintig jaar geleden. Lees verder…

Contact

(verplicht)
(verplicht)
(verplicht)

 

Over Maartje Duin

Maartje Duin (1975) kijkt en luistert naar mensen. Haar portretten verschijnen wekelijks in dagblad De Pers en Volkskrant Banen.

Zij studeerde Algemene Taalwetenschap en Spaans in Amsterdam, ging voor taalonderzoek naar de Otomí-indianen in Mexico en schreef daarover ‘Hier komen alleen slechte vrouwen’ (Uitgeverij Podium, 2000).

Van 2003-2005 verzorgde zij vanuit Amerika een column in het katern ‘Leven Etcetera’ van NRC Handelsblad. In ‘Je komt niet weg uit Hollywood‘ (Podium, 2004) schetst zij een beeld van het het dagelijks leven van mensen in Los Angeles dat de pers zowel ‘verontrustend’ als ‘hilarisch’ noemde.

Kinderoperagezelschap Xynix speelde in de seizoenen 2003-2004 en 2004-2005 ‘Romeo en Farida’ naar een door haar geschreven libretto.

In de pers

kaft-je-komt-niet-weg-uit-hollywood.jpg

Over ‘Je komt niet weg uit Hollywood’:

Al na het lezen van de eerste bladzijdes heb je kramp in je buik van het lachen. (…) Ondanks de oppervlakkige thematiek is dit absoluut geen siliconenroman. Met kritische humoristische blik doet Maartje een soort emotioneel en intellectueel zelfonderzoek en ontrafelt ze stukje bij beetje de American Dream.

(Marie Claire, december 2004)

kaft-mexico2.jpgOver ‘Hier komen alleen slechte vrouwen’:

Uiterst onderhoudend boek over een land met vele gezichten. Het leuke is dat Duin zich in haar reisverhalen niet beter, sterker of verstandiger voordoet dan ze is.

(Inge van den Blink, Opzij, december 2000)

Haar korte schetsen van het leven zijn humoristisch, treffend en hebben vaak een vrolijke toon.

(Herien Wensink, Parool, 27-10-2000)

Duin maakt veel duidelijk over de moeizame verhouding tussen de Mexicaan en de welwillende buitenlander. (…) Zij probeert uit te vinden waarom ze zich niet volledig kan engageren. Die vraag kan ze stellen, omdat ze schrijft zonder politieke agenda.

(Arjen Fortuin, NRC Handelsblad, 8-12-2000)

Over ‘Romeo en Farida’:

Geestig libretto waarin de komische toon overheerst

(Stine Jensen, NRC Handelsblad 23-1-2004)

« Eerder